ochrana a dekorácia dreva: syntetické


Ard decor

Priehľadne farebný, impregnačný a ochranný náter na drevo s UV filtrom.

Kód výrobku: 0.461

ard-decor

valcek0stetecstriekaniehladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Je na báze uretanizovanej alkydovej živice a priehľadných pigmentov. Hodnotnými farebnými odtieňmi zušľachťuje drevo, zvyšuje prirodzený vzhľad a chráni pred poveternostnými vplyvmi. Výrobok je chránený pred útokom plesní, hub, nekriedovatie, nepraská a nelúpe sa. Na obnovu vzhľadu a počiatočnú ochranu postačuje naniesť iba jednu vrstvu bez odstránenia a brúsenia predošlej. Vosky obsiahnuté vo výrobku odpudzujú vodu a zaisťujú tak dobrú ochranu dreva. Ideálny pre ochranu a farebné prevedenie výrobku z dreva, vystaveného aj veľmi ťažkým klimatickým podmienkam, napr. horské a prímorské oblasti. A preto sa jeho použitie odporúča na dvere, zárubne, okenné rámy, okenice, rolety, obklady, balkóny, záhradný nábytok, drevené domy atd..
 

Balenie: 0,75 l, 2,5 l     Výdatnosť: cca 8,5-9 m2/l v dvoch vrstváchArd lasur

Ochranný a dekoračný náter s vosk a UV filtrom zabraňujúci degenerácii dreva.

Kód výrobku: 0.453

ard-lasur

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Je na báze syntetických živíc v kombinácii s voskom, priehľadnými farbivami a zvláštnymi prísadami, ktoré filtrujú UV žiarenie a zabraňujú degenerácii dreva. Má vysokú schopnosť preniknutia do dreva. Zvláštne stabilizačné zložky filtrujú veľmi agresívne slnečné lúče a tým zaručujú farebnú stálosť a zabraňujú poškodeniu dreva. Priehľadné farbivá zvýrazňujú žilkovanie dreva. Pridaný vosk je vodoodpudivý, čo udržuje drevo stále suché a vytvára plný saténovo matný povrch. Náter je chránený voči útokom plesní a hub. Určený na povrchovú úpravu a dekoráciu výrobkov z dreva: ploty, záhradný nábytok, okná, dvere, okenice, balkóny, podkrovia atd..
 

Balenie: 0,75 l, 2,5 l     Výdatnosť: cca 6-8 m2/l v dvoch vrstváchArdship opaco

Jednozložkový, polyuretánový, matný lak na drevo a plavidlá.

Kód výrobku: 0.451

ard-ship-opaco

valcekstetecstriekaniehladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

ARDSHIP je transparentný lak na drevo na báze alkyd-olejouretanovej živice, ktorá dodáva výrobku mimoriadnu odolnosť voči atmosférickým vplyvom, predlženie ponoru vo vode aj v slanej. Má výbornú pružnosť, ľahko sa nanáša, vytvára originálny tvrdý, plný matný film, ktorý si zachováva elasticitu a priľnavosť aj pri intenzívnom vystavení slnečnému žiareniu a agresívnej soli. Vďaka týmto vlastnostiam je určený na ochranu a dekoráciu drevených častí rôznych typov plavidiel a na drevené povrchy obzvlášť vystavené atmosférickým vplyvom a slnečnému žiareniu v prímorských a horských oblastiach.
 

Balenie: 0,5 l, 1 l, 2,5 l     Výdatnosť: cca. 8 m2/l v dvoch vrstváchArdship brillante

lesklý, jednozložkový, polyuretánový lak na drevo a plavidlá.

Kód výrobku: 0.451

ard-ship-brillante

valcekstetecstriekaniehladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Transparentný lak na drevo na báze alkyd-olejouretanovej živice, ktorá dodáva výrobku mimoriadnu odolnosť voči atmosférickým vplyvom, predlženie ponoru vo vode aj v slanej. Má výbornú pružnosť, ľahko sa nanáša, vytvára originálny tvrdý, plný lesklý film, ktorý si zachováva elasticitu a priľnavosť aj pri intenzívnom vystavení slnečnému žiareniu a agresívnej soli. Vďaka týmto vlastnostiam je určený na ochranu a dekoráciu drevených častí rôznych typov plavidiel a na drevené povrchy obzvlášť vystavené atmosférickým vplyvom a slnečnému žiareniu v prímorských a horských oblastiach.
 

Balenie: 0,5 l, 1 l, 5 l     Výdatnosť: cca 10 m2/l v dvoch vrstváchArdholz

Lesklý jednozložkový, polyuretánový, transparentný lak na drevo

Kód výrobku: 0.450

ardholz-lucido

valcek0stetecstriekaniehladitko0spachtla0

Použitie: pre interiér a exteriér

Na báze alkydovej živice s modifikovaným uretánom. Táto špeciálna živica mu dodáva vynikajúcu odolnosť voči atmosférickým vplyvom a teplotným zmenám, film ktorý nežltne a nematnie, úplne konzervuje. Určený na vynikajúce zakončenie výrobkov z dreva napr. okná, dvere, okenice, záhradný nábytok, balkóny, zábradlia, ploty, obloženia stien atd..
 

Balenie: 0,75 l, 2,5 l     Výdatnosť: cca 10 m2/l v dvoch vrstváchArdholz

Matný jednozložkový, polyuretánový, transparentný lak na drevo

Kód výrobku: 0.450

ardholz-opaco

valcek0stetecstriekaniehladitko0spachtla0

Použitie: pre interiér a exteriér

Na báze alkydovej živice s modifikovaným uretánom. Táto špeciálna živica mu dodáva vynikajúcu odolnosť voči atmosférickým vplyvom a teplotným zmenám, film ktorý nežltne, úplne konzervuje. Určený na vynikajúce zakončenie výrobkov z dreva napr. okná, dvere, okenice, záhradný nábytok, balkóny, zábradlia, ploty, obloženia stien atd..
 

Balenie: 0,75 l, 2,5 l     Výdatnosť: cca 10 m2/l v dvoch vrstvách