sanácia a renovácia betonových konštrukcii


Boiacca passivante

Antikorózna ochrana železnej výstuže betónu.

Kód výrobku: 1.960

boiacca-passivante

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Jednozložkový, antikorózny výrobok na báze cementu, syntetickej živice a inhibítorov korózie, vhodných na ochranu poškodenej oceľovej výstuže betónu. Vyznačuje sa vysokou zásaditosťou a chráni železo pred agresívnymi látkami ako je CO2 - SO2 a chloridy, zároveň poskytuje dokonalý kotviaci most obnovovacej a sanačnej malty ako ARDMALTA RAPIDA, ARDPLAN AS a BS. Je špecifický pre antikoróznu ochranu oceľovej výstuže v betóne.
 

Balenie: 2 kg     Výdatnosť: cca 6 m²/kg v jednej vrstveArdmalta rapida

Vláknami vystužená tixotropná malta pre obnovu.

Kód výrobku: 1.966.

ardmalta-rapida

valcek0stetec0striekanie0hladitkospachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Predmiešaná nezmršťujúca sa malta zosilnená vláknami na báze cementových spojív pre rýchlu hydratáciu, inertných zložiek vybranej veľkosti a špeciálnej syntetickej živice. Zmiešaním s čistou vodou vytvára veľmi súdržnú tixotropnu maltu vhodnú pre realizáciu veľkej hrúbky v obmedzenom priestore bez potreby podporného debnenia. Výrobok je špeciálne vyvinutý pre získanie dostatočne presnej povrchovej úpravy s vysokou adhéziou na obtiažne povrchy, ako je betón a hladké prefabrikáty.
 

Balenie: 25 kg     Výdatnosť: cca. 18 kg/m 2 pri hrúbke 1cmBetón decor rasante

Univerzálna stierková omietka, vystužená vláknami na vyhladenie betónu.

Kód výrobku: 1.964

beton-decor-rasante

valcek0stetec0striekanie0hladitkospachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Je predmiešaná biela zmes vystužená vláknami na báze špeciálneho cementového spojiva, kalibrovaných inertných zložiek a prísad pre zlepšenie spracovateľnosti a priľnavosti k betónu. Určená najmä na urovnanie prípadných nedokonalostí betónových odliatkov, prefabrikovaných panelov, čelá balkónov a dekoračné prvky , ako sú rímsy, priečelia atď. Vhodná na vyhladzovanie v hrúbke 2-4 mm.
 

Balenie: 20 kg     Výdatnosť: cca. 0,77 m2 / kg pri 1 mm hrúbkeBeton Decor Coprente

Vodotesný, krycí náter zabraňujúci oxidácií, odolný voči riasam na betónové povrchy.

Kód výrobku: 0.554

beton-decor-coprente

valcekstetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Na ochranu a dekoráciu cementových podkladov, ako je azbestocement, betón, betónové konglomeráty a prefabrikáty umiestnené v interiéri, alebo exteriéri. Realizáciou ochranného cyklu sa zabráni riziku olupovania, získa nízka absorpcia vody a vysoko vodoodpudivý účinok, ktorý bráni impregnácii povrchu vystaveného pôsobeniu dažďovej vody a tým zamedzuje výkvetom soli a zároveň udržiava dobrú paropriepustnosť. Vytvára veľkú prekážku prieniku oxidu uhličitého a siričitého do vnútra konštrukcie a tým zabraňuje okysleniu betónu, ktoré vyvoláva koróziu železnej výstuže. Prítomnosť prísady širokospektrálneho účinku vytvára na povrchu účinnú ochranu proti šíreniu riasam, hubám a plesniam. V prípade požiadavky bieleho odtieňa sa doporučuje naniesť v troch vrstvách k získaniu dokonalého prekrytia betónu.
 

Balenie: 4 l, 14 l     Výdatnosť: cca. 6 - 6,5 m2/l v dvoch vrstváchBetón decor elastomerico

Ochranný, plniaci náter na betón, odolný voči karbonizácií a riasam.

Kód výrobku: 0.579

beton-decor-elastomerico

valcekstetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Je určený na ochranu a dekoráciu cementových povrchov, ako sú betón, vlákno-cement atd. umiestnené v interiéri a exteriéri. Vytvára oveľa vyššiu bariéru než je norma voči kyslým plynom, ako je oxid uhličitý pri zachovaní otvorenej siete pre priechod vodnej pary. Osobitné vlastnosti elastomerov dodávajú výrobku okrem mechanickej a chemickej odolnosti vysokú pružnosť aj pri nízkych teplotách, čo umožňuje úspešné zasiahnuť v častých prípadoch ohrozenia konštrukcie vznikom mikrotrhlín. Vybrané zloženie zabezpečuje odolnosť voči silnej alkalite betónu, zaručuje absencia odlupovanie a dlhotrvajúcu odolnosť voči atmosférickým vplyvom.
 

Balenie: 14 l     Výdatnosť: cca 2 m2 v dvoch vrstvách