hydrofóbne nátery


Ard rep

Vodoodpudivý, ochranný, polysiloxanový, bezfarebný ochranný náter /hydrofóbny/.

Kód výrobku: 0.910

ard-rep

valcek0stetecstriekaniehladitko0spachtla0

Použitie: exteriér

Ochranný, hydrofóbny náter na baze polysiloxanovej živice odolný poveternostným vplyvom. Vzhľadom k svojím vlastnostiam je vhodný na vynikajúcu hydrofóbnu úpravu vertikálnych povrchov napr. betónu, omietky, tehly, drevo-cementové, alebo vlákno-cementové panely, kameň a všeobecne všetky savé materiály. Voda nepreniká dnu a vodná para uniká von to vytvára podmienky pre dokonalé suché konštrukcie. Nedovolí prenikaniu vody a tak zabraňuje postupnému zvetrávaniu konštrukcie materiálu v dôsledku striedania mrazu a topenia, vzniku nevzhľadných belavých škvŕn spôsobené rozpustenou soľou vo vode. Nemení pôvodný originálny vzhľad nespôsobuje zmeny vo farbe a lesku.
 

Balenie: 5 l, 20 l     Výdatnosť: cca. 0,7-5 m2/l v závislosti od druhu podkladu.Surface clear preserving opaco

Ochranný, transparentný akrylátový náter matný.

Kód výrobku: 0.430

surface-clear-preserving-opaco

valcek0stetecstriekaniehladitko0spachtla0

Použitie: pre exteriér a interiér

Na báze akrylátových polymérov a vybraných matných prísad, ktoré po odparení riedidla vytvoria originálny bezfarebný, priesvitný a rovnomerne matný film, ktorý má vynikajúcu priľnavosť, pružnosť a výbornú odolnosť voči chemickým a atmosférickým vplyvom. Je odolný voči UV žiareniu bez zožltnutia. Film dodáva povrchu vodotesnosť a zároveň umožňuje prepúšťanie vodnej pary a je reverzný, môže byť odstránený riedidlom ARD 0.976.0040. Je navrhnutý tak aby prispel k riešeniu ochrany pred hroziacim problémom poškodenia umeleckého dedičstva spôsobeného znečistenou atmosférou. Je vhodný na ochranu všetkých výrobkov z mramoru a malo porézneho kameňa, ktorým chceme zachovať originálny vzhľad a štruktúru.
 

Balenie: 1 l, 5 l     Výdatnosť: cca. 7-8 m2/l v dvoch vrstváchSurface clear preserving lucido

Ochranný, transparentný akrylátový náter lesklý.

Kód výrobku: 0.430

surface-clear-preserving-lucido

valcek0stetecstriekaniehladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Na báze akrylátových polymérov, ktoré po odparení riedidla vytvoria originálny bezfarebný, priesvitný lesklý film, ktorý má vynikajúcu priľnavosť, pružnosť a výbornú odolnosť voči chemickým a atmosférickým vplyvom. Je odolný voči UV žiareniu bez zožltnutia. Film dodáva povrchu vodotesnosť a zároveň umožňuje prepúšťanie vodnej pary a je reverzný, môže byť odstránený riedidlom ARD 0.976.0040. Je navrhnutý tak aby prispel k riešeniu ochrany pred hroziacim problémom poškodenia umeleckého dedičstva spôsobeného znečistenou atmosférou. Je vhodný na ochranu všetkých výrobkov z mramoru a malo porézneho kameňa, ktorým chceme zachovať originálny vzhľad a štruktúru.
 

Balenie: 1 l, 5 l     Výdatnosť: cca. 7-8 m2/l v dvoch vrstvách