príprava podkladu a penetračné nátery


Ardfix

Akrylátový, impregnačný a izolačný náter.

Kód výrobku: 0.070

ardfix

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Je na báze styrol – akrylátových kopolymérov vo vodnej disperzii. Má vysoké ukotvenie k povrchu, výnimočnú odolnosť voči alkalite a vode. Minimálna veľkosť častíc v emulzii, ich priemer nie je väčší ako 0,1 mikrónu, čo uľahčuje prenikaniu hlboko do pórov povrchu. Po odparení vody sa vytvorí húževnatý a odolný film, ktorý zastaví kriedovanie a proces degradácie omietky, zvýši priľnavosť náterov povrchovej úpravy. Navyše je izolátor, pretože blokuje zásaditosť nových betónových konglomerátov, znižuje a upravuje absorpciu povrchu a zlepšuje estetiku prevedenia povrchovej úpravy. Pre svoje vlastnosti je vhodný na povrchy každého druhu s absorpčným povrchom, kde vytvorí vynikajúci podklad farbám, alebo omietkam povrchovej úpravy.
 

Balenie: 1 l, 5 l, 20 l     Výdatnosť: cca. 25 m2/l v závislosti od podkladu.Isolex W

Nanotechnologický akrylátový konsolidačný izolačný náter bez obsahu rozpúšťadiel v triede A+

Kód výrobku: 0.085

isolex-w

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Impregnačný základný náter na vonkajšie a vnútorné povrchy, ktorý má vďaka nanometrickej veľkosti svojich častíc výraznú penetračnú schopnosť a dokáže sa dostať aj do najhlbších miest podkladu. Čím sa zastaví kriedovanie a degradačný proces rozpadajúcich sa omietok a zvýhodní sa priľnavosť finálnych výrobkov na spevnený podklad. Znižuje a zjednocuje nasiakavosť povrchu, čím esteticky zlepšuje konečnú úpravu. Vďaka svojim vlastnostiam predstavuje alternatívne riešenie k najlepším fixačným prostriedkom na báze rozpúšťadiel; je preto vhodný na použitie na akýkoľvek typ povrchu ako vynikajúci základ pre povrchové úpravy vodou riediteľnými farbami alebo omietkami.
 

Balenie: 20 l, 5 l, 1 l     Výdatnosť: cca 15-18 m2 v závislosti od podkladuIsolex Plus

Spevňujúci, impregnačný a izolačný náter na báze rozpúšťadla.

Kód výrobku: 0.081

isolex-plus

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Impregnačný základný náter na báze styrol – akrylátových kopolymérov v rozpúšťadle. Vďaka presnej voľbe rozpúšťadiel môže cez póry na povrchu preniknúť do najhlbších miest podkladu. Po vyprchaní rozpúšťadiel vytvorí húževnatý a trvanlivý elastický film, ktorý zastaví kriedovanie a proces degradácie omietky. Takto spevnený podklad zvýši priľnavosť výrobkov povrchovej úpravy. Má mimoriadnu odolnosť voči zásaditosti stavebných konglomerátov, znižuje a zjednocuje nasiakavosť povrchu. Neobsahuje vodu a preto môže byť aplikovaný pri teplotách nižších ako 0oC. Je vhodný na nové, natierané, alebo čiastočne zničené savé podklady, betón a omietky každého typu, kde tvorí vynikajúci podklad pre všetky výrobky povrchovej úpravy.
 

Balenie: 1 l, 5 l, 20 l     Výdatnosť: 5 m2/l v závislosti od podkladu.Isorest

Silikátový, izolačný a impregnačný náter.

Kód výrobku: 0.076

isorest

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Je určený na impregnovanie omietok v interiéroch a exteriéroch. Správna príprava podkladu je zárukou dobrého estetického vzhľadu, dlhej životnosti a ekonomiky. Minerálne farby nadobudnú ešte väčší význam. Vďaka jedinečnému zloženiu vybraných komponentov spája optimálne fixačné a izolačné vlastnosti schopné pripraviť povrch nových, alebo starších omietok, pod všetky silikátové výrobky pri zachovaní minerálneho charakteru povrchu. Používa sa aj na riedenie silikátových farieb.
 

Balenie: 5 l, 20 l     Výdatnosť: cca. 10-25 m2/l v závislosti od podkladuSiliard Primer

Impregnačný, vodoodpudivý, siloxanový náter na konsolidáciu povrchu omietky.

Kód výrobku: 0.082

siliard-primer

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Impregnačný základný náter na báze špeciálnej akrylátovej živice a polysiloxanu v roztoku. Má vysokú spevňujúcu schopnosť, znižuje absorpciu podkladu, zjednocuje povrch a zlepšuje estetický vzhľad povrchovej úpravy. Siloxanová zložka dodáva výrobku vodoodpudivosť a výrazne znižuje nasiakavosť minerálnych povrchov. Je vhodný pre použitie na akýkoľvek typ povrchov stien, ako základný náter pod vodouriediteľné farby a omietky. Použitie tohto výrobku je obzvlášť vhodné pod hydrofóbne náterové systémy, ako sú výrobky série SILIARD, alebo ak chceme znížiť absorpciu vody do podkladu v relatívne absorpčných cykloch, ako sú silikátové náterové hmoty a omietky.
 

Balenie: 20 l,     Výdatnosť: cca. 4-5 m2/lSiliard Primer W

Impregnačný, vodoodpudivý, siloxanový impregnačný náter

Kód výrobku: 0.077

siliard-primer-w

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Impregnačný, základný náter pre vonkajšie povrchy na báze špeciálnej akrylátovej živice a polysiloxanu v emulzii. Zabraňuje absorpcii podkladu, zjednocuje povrch a zlepšuje estetický vzhľad vrchnej farby. Siloxanová zložka dodáva výrobku vodoodpudivosť a výrazne znižuje nasiakavosť minerálnych povrchov. Je vhodný na nekriedové povrchy stien, ako základný náter pre sériu SILIARD pri ochrane a dekorácií historických fasád s veľmi nízkym odporom voči difúzii vodnej pary, alebo ak chceme znížiť absorpciu vody do podkladu v relatívne absorpčných cykloch, ako sú silikátové náterové hmoty a omietky.
 

Balenie: 20 l,     Výdatnosť: cca. 5 m2/lPrimer murale

Neutralizačný náter na omietky pre exteriér a interiér na minerálnej baze.

Kód výrobku: 0.074

primer-murale

valcek0stetecstriekaniehladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Je na báze minerálnych solí a špecifických prísad v koncentrovanom vodnom roztoku. Na natieranie plôch s prítomnosťou  fľakov od dymu a nikotínu z fajčenia, sadzí, horení a z vody. V týchto a iných prípadoch zabraňuje vystupovaniu fľakov na povrch náteru a omietkam ponecháva minerálne vlastnosti. Vhodný na cementové, vápenné a sadrové omietky, sadrokartón a na staré dobre priliehajúce farby. Je nehorľavý a bez zápachu.
 

Balenie: 5 l, 15 l     Výdatnosť: cca. 8-10 m2/lBiancofix

Akrylátový, impregnačný a izolačný, pigmentovaný krycí náter.

Kód výrobku: 0.079

biancofix

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Impregnačný, prifarbený základný náter na báze styren-akrylátových kopolymérov vo vodnej disperzii a minerálneho plniva. Vhodný, ako základný náter na omietku pod vodou riediteľné farby a omietky. Okrem impregnačnej vlastnosti má dobrú penetráciu podkladu, izolačný efekt blokujúci alkalitu cementových konglomerátov a dobrú kryciu schopnosť. V skutočnosti jeho aplikácia umožňuje prekrytie podkladu do takej miery, že je možné ušetriť jednu vrstvu farby na dokončenie. Vhodný na akýkoľvek tip minerálneho podkladu. Jeho použitie je obzvlášť vhodné na hladké a kompaktné povrchy, ako sadra a sadrokartón, na steny s prítomnosťou škvŕn od malty a výhrevných telies, plochy so stopami opráv, alebo na predchádzajúce tmavé farby.
 

Balenie: 1 l, 4 l, 16 l     Výdatnosť: cca. 7-10 m2/l v závislosti od podkladu.Creative fondo

Zjednocujúci, základný náter pod dekoratívne farby.

Kód výrobku: 0.073

creative-fondo

valcekstetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér

Hladký pigmentovaný základný náter na báze kopolymérov vo vodnej disperzií. Vhodný pod konečnú úpravu dekoratívnymi nátermi série CREATIVE. Vďaka svojej vnútornej kompozícii, okrem garantovania výbornej priľnavosti na povrchy minerálneho pôvodu, umožňuje dosiahnutie výborného estetického výsledku, ktorý sa nedá dosiahnuť s bežným disperzným náterom. Je bez zápachu s vynikajúcou schopnosťou zjednotenia povrchu, výbornou spracovateľnosťou a pozoruhodnou krycou schopnosťou.
 

Balenie: 1 l, 2,5 l, 14 l     Výdatnosť: cca. 7 m2/l v dvoch vrstváchFondo universale

Základný náter pod dekoratívne farby " linea sogni "

Kód výrobku: 060

fondo-universale

valcekstetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér

Tónovateľný základný náter špeciálne vyvinutý pre použitie pod dekoratívne farby rady "line sogni". Je navrhnutý tak, aby bol zaručený najlepší výsledok s maximálnou trvanlivosťou.
 

Balenie: 2 l, 4 l, 10 l     Výdatnosť: cca. 8-10 m2/l v jednej vrstvePrimer Riempitívo Coprente

Pigmentovaný, vysoko krycí izolačný náter.

Kód výrobku: 0.075

primer-riempitivo-coprente

valcekstetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Na báze styren–akrylátových kopolymérov vo vodnej disperzii a inertných zložiek vyberanej veľkosti. Vhodný pre prípravu povrchov stien, ktoré majú byť dokončené tradičnými farbami, alebo plastickými omietkami. Má vynikajúce vyplňovanie, ale predovšetkým vysokú kryciu schopnosť a vynikajúce ukotvenie nasledujúcich vrstiev. V skutočnosti jeho použitie umožňuje izolovať a zakryť podklad tak, že sa veľmi často ušetrí jedna vrstva vrchnej farby. Je vhodný na vápennocementové, alebo sadrové omietky a sadrokartón. V prípade sadrokartónu je použitie obzvlášť vhodné pre vlastnosť vytvoriť jemne hrubý povrch, ktorí zvyšuje priľnavosť nasledujúcich vrstiev. Je vhodný aj pre urovnanie povrchov ktoré majú stopy po štuku, prebrúsení a drobné nedokonalosti, alebo prekrytie starých tmavých farieb. S veľkým úspechom môže byť použitý aj ako prifarbený základný náter pod dekoratívne omietky tmavých odtieňov, alebo u ktorých sa predpokladá presvitanie podkladu.
 

Balenie: 4 l, 14 l     Výdatnosť: cca. 6 m2/lRasante a pennello

Drsný, prifarbovatelný, základný náter na zjednotenie povrchu stien

Kód výrobku: 0.084

rasante-a-pennello

valcekstetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Na baze akrylátových kopolymérov vo vodnej disperzii a inertných zložiek vyberanej zrnitosti max. 0,4mm. Vhodný na urovnanie a zjednotenie štruktúry povrchu stien v interiéri a exteriéri pred nanesením farieb konečnej úpravy. Hlavnými vlastnosťami sú odolnosť voči alkalite podkladu, mimoriadna plniaca a vyrovnávacia schopnosť, vysoká krycia schopnosť, priľnavosť na akýkoľvek suchý a očistený povrch, výborná schopnosť prichytenia nasledujúcich vrstiev. Je vhodný na sadrokartón, vápenné, vápennocementové, sadrové omietky a ich ekvivalent, cementové prefabrikáty a konglomeráty a hladké povrchy, kde vytvára na povrchu imitáciu klasickej omietky. Je ideálny na zjednotenie a vyplnenie povrchov s výskytom mikrotrhlín a prasklín a ako aj podklad pod dekoratívne farby starobylého antického vzhľadu typu CREATIVE.
 

Balenie: 4 l, 14 l     Výdatnosť: 3,7 m2/lRasard

Náter na zjednotenie štruktúry povrchu stien.

Kód výrobku: 0.083

rasard

valcekstetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: exteriér

Na báze akrylátových kopolymérov vo vodnej disperzii a inertných zložiek vyberanej zrnitosti max. 0,6mm. Vhodný na zjednotenie štruktúry povrchu vonkajších stien, ktoré majú byť dokončené tradičnými farbami alebo plastickými omietkami. Hlavným znakom je výnimočná plniaca schopnosť, ktorá umožňuje zjednotiť nepravidelné povrchy s ktorými sa bežne stretávame pri obnove a oprave, vysoká krycia schopnosť, odolnosť voči alkalite podkladu, priľnavosť na akékoľvek suchý a očistený povrch a dodáva drsný povrch ktorým napodobňuje efekt bežnej omietky. Odporúča sa aj na zjednotenie povrchov s prítomnosťou statických mikrotrhlín a tiež, ako základný náter pod dekoratívne farby starobylého vzhľadu typu CREATIVE rustico
 

Balenie: 4 l, 14 l     Výdatnosť: cca m2/l v jednej vrstveSilrest intermedio

Spojovací, plniaci, základný náter pod minerálne farby na organické nátery.

Kód výrobku: 0.095

silrest-intermedio

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: exteriér

Je na báze silikátu, vyvinutý ako špeciálny základný náter pod minerálne výrobkov rady SILREST na vonkajšie omietky už natierané organickým náterom. Použitie tohto výrobku umožňuje vyhnúť sa zložitým a nákladným operáciám na odstránenie predchádzajúcich nie minerálnych farieb z omietok. Vytvára adhézny mostík medzi podkladom a silikátovým náterom pri zachovaní otvorenej kapilárnej siete, potrebnej na prechod vodných pár z vnútra smerom von. Má vynikajúcu plnivosť schopnú zjednotiť štrukturálne rozdiely a absorpciu podkladu. Môže sa tiež pretrieť aj inými druhmi povrchovej úpravy, ako napr. SILIARD atd.
 

Balenie: 16 l     Výdatnosť: cca. 2,6-3,9 m2/l v jednej vrstveIronard fondo

Základný plniaci náter pod CREATIVE IRONARD.

Kód výrobku: 0.703

ironard-fondo

valcekstetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interier

Je zafarbený vyplňujúci podkladový náter na báze kopolymérov vo vodnej disperzii. Špeciálne určený pod CREATIVE IRONARD, dekoratívny náter na vodnej báze s metalickým efektom zlata a striebra. Vďaka svojim vlastnostiam, okrem zabezpečenia vynikajúcej priľnavosti k minerálnym povrchom, nám umožňuje získať aj čo najlepší estetický výsledok ktorý nie je možné dosiahnuť s bežnou disperznou farbou. IRONARD FOND je bez zápachu s výborným výsledkom zjednocovania povrchu, značnou krycou schopnosťou a vynikajúcou nanášateľnosťou.
 

Balenie: 1 l, 2,5 l     Výdatnosť: 6 m2/lLitostucco

Disperzný, rýchlo schnúci, veľmi ľahko brúsiteľný tmel na drevo a omietku.

Kód výrobku: 1.050

litostucco

valcek0stetec0striekanie0hladitkospachtla0

Použitie: interiér

Tmel je na báze polymérov rozptýlených vo vodnej disperzii. Jemný, ľahko roztierateľný s dobrou plniacou schopnosťou a zníženým zmrštením objemu. Veľmi rýchlo schne a extrémne ľahko sa brúsi. Je určený na retušovanie a vyhladenie omietky a vyrovnanie drevených povrchov v interiéri.
 

Balenie: 0,5 kg, 1 kg, 5 kg     Výdatnosť: 1 m2/kg pri hrúbke 0,5 mm.Ardelast stucco

Elastický tmel s vláknom na trhliny stien.

Kód výrobku: 1.056

ardelast-stucco

valcek0stetec0striekanie0hladitkospachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Vodoodpudivý, špachtlový tmel na báze elastickej akrylátovej živice vo vodnej disperzii, minerálneho plniva a syntetického vlákna. Má vysokú pružnosť aj pri nízkych teplotách a malé zmenšenie objemu po zaschnutí. Vhodný na utesnenie trhlín na omietke, murive a betóne v exteriéri a interiéri. Môže byť prekrytý iba elastickým náterom rady ARDELAST.
 

Balenie: 5 kg     Výdatnosť: V závislosti od veľkosti trhlín.