ochrana a dekorácia dreva


rigeneralegno

Pigmentovaný základný náter pre obnovu starého dreva.

Kód výrobku: 0.449

rigeneralegno

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Základný náter na vodnej báze určený na obnovu degradovaných výrobkov z dreva. Je pigmentovaný v odtieni podobnému ako smrek, čo vytvorí efekt zjednotenia a zosvetlenia tmavého a časom zošediveného dreva. Rovnaký efekt vytvára aj na starých náteroch syntetickým emailom, vďake čomu je možné obnoviť pôvodný vzhľad dreva. Ma nízku plnivosť, čo umožňuje jasne dodržať textúru spodného starého dreva. Zabraňuje UV žiareniu ničiť lignín a je chránený voči útokom hub a plesní čím je zaistená dlhá trvanlivosť dreva.
 

Balenie: 0,75 l, 2,5 l     Výdatnosť: cca. 5,5-6,5 m2/l v jednej vrstveArd decor

Priehľadne farebný, impregnačný a ochranný náter na drevo s UV filtrom.

Kód výrobku: 0.461

ard-decor

valcek0stetecstriekaniehladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Je na báze uretanizovanej alkydovej živice a priehľadných pigmentov. Hodnotnými farebnými odtieňmi zušľachťuje drevo, zvyšuje prirodzený vzhľad a chráni pred poveternostnými vplyvmi. Výrobok je chránený pred útokom plesní, hub, nekriedovatie, nepraská a nelúpe sa. Na obnovu vzhľadu a počiatočnú ochranu postačuje naniesť iba jednu vrstvu bez odstránenia a brúsenia predošlej. Vosky obsiahnuté vo výrobku odpudzujú vodu a zaisťujú tak dobrú ochranu dreva. Ideálny pre ochranu a farebné prevedenie výrobku z dreva, vystaveného aj veľmi ťažkým klimatickým podmienkam, napr. horské a prímorské oblasti. A preto sa jeho použitie odporúča na dvere, zárubne, okenné rámy, okenice, rolety, obklady, balkóny, záhradný nábytok, drevené domy atd..
 

Balenie: 0,75 l, 2,5 l     Výdatnosť: cca 8,5-9 m2/l v dvoch vrstváchArd lasur

Ochranný a dekoračný náter s vosk a UV filtrom zabraňujúci degenerácii dreva.

Kód výrobku: 0.453

ard-lasur

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Je na báze syntetických živíc v kombinácii s voskom, priehľadnými farbivami a zvláštnymi prísadami, ktoré filtrujú UV žiarenie a zabraňujú degenerácii dreva. Má vysokú schopnosť preniknutia do dreva. Zvláštne stabilizačné zložky filtrujú veľmi agresívne slnečné lúče a tým zaručujú farebnú stálosť a zabraňujú poškodeniu dreva. Priehľadné farbivá zvýrazňujú žilkovanie dreva. Pridaný vosk je vodoodpudivý, čo udržuje drevo stále suché a vytvára plný saténovo matný povrch. Náter je chránený voči útokom plesní a hub. Určený na povrchovú úpravu a dekoráciu výrobkov z dreva: ploty, záhradný nábytok, okná, dvere, okenice, balkóny, podkrovia atd..
 

Balenie: 0,75 l, 2,5 l     Výdatnosť: cca 6-8 m2/l v dvoch vrstváchArdship opaco

Jednozložkový, polyuretánový, matný lak na drevo a plavidlá.

Kód výrobku: 0.451

ard-ship-opaco

valcekstetecstriekaniehladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

ARDSHIP je transparentný lak na drevo na báze alkyd-olejouretanovej živice, ktorá dodáva výrobku mimoriadnu odolnosť voči atmosférickým vplyvom, predlženie ponoru vo vode aj v slanej. Má výbornú pružnosť, ľahko sa nanáša, vytvára originálny tvrdý, plný matný film, ktorý si zachováva elasticitu a priľnavosť aj pri intenzívnom vystavení slnečnému žiareniu a agresívnej soli. Vďaka týmto vlastnostiam je určený na ochranu a dekoráciu drevených častí rôznych typov plavidiel a na drevené povrchy obzvlášť vystavené atmosférickým vplyvom a slnečnému žiareniu v prímorských a horských oblastiach.
 

Balenie: 0,5 l, 1 l, 2,5 l     Výdatnosť: cca. 8 m2/l v dvoch vrstváchArdship brillante

lesklý, jednozložkový, polyuretánový lak na drevo a plavidlá.

Kód výrobku: 0.451

ard-ship-brillante

valcekstetecstriekaniehladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Transparentný lak na drevo na báze alkyd-olejouretanovej živice, ktorá dodáva výrobku mimoriadnu odolnosť voči atmosférickým vplyvom, predlženie ponoru vo vode aj v slanej. Má výbornú pružnosť, ľahko sa nanáša, vytvára originálny tvrdý, plný lesklý film, ktorý si zachováva elasticitu a priľnavosť aj pri intenzívnom vystavení slnečnému žiareniu a agresívnej soli. Vďaka týmto vlastnostiam je určený na ochranu a dekoráciu drevených častí rôznych typov plavidiel a na drevené povrchy obzvlášť vystavené atmosférickým vplyvom a slnečnému žiareniu v prímorských a horských oblastiach.
 

Balenie: 0,5 l, 1 l, 5 l     Výdatnosť: cca 10 m2/l v dvoch vrstváchArdholz

Lesklý jednozložkový, polyuretánový, transparentný lak na drevo

Kód výrobku: 0.450

ardholz-lucido

valcek0stetecstriekaniehladitko0spachtla0

Použitie: pre interiér a exteriér

Na báze alkydovej živice s modifikovaným uretánom. Táto špeciálna živica mu dodáva vynikajúcu odolnosť voči atmosférickým vplyvom a teplotným zmenám, film ktorý nežltne a nematnie, úplne konzervuje. Určený na vynikajúce zakončenie výrobkov z dreva napr. okná, dvere, okenice, záhradný nábytok, balkóny, zábradlia, ploty, obloženia stien atd..
 

Balenie: 0,75 l, 2,5 l     Výdatnosť: cca 10 m2/l v dvoch vrstváchArdholz

Matný jednozložkový, polyuretánový, transparentný lak na drevo

Kód výrobku: 0.450

ardholz-opaco

valcek0stetecstriekaniehladitko0spachtla0

Použitie: pre interiér a exteriér

Na báze alkydovej živice s modifikovaným uretánom. Táto špeciálna živica mu dodáva vynikajúcu odolnosť voči atmosférickým vplyvom a teplotným zmenám, film ktorý nežltne, úplne konzervuje. Určený na vynikajúce zakončenie výrobkov z dreva napr. okná, dvere, okenice, záhradný nábytok, balkóny, zábradlia, ploty, obloženia stien atd..
 

Balenie: 0,75 l, 2,5 l     Výdatnosť: cca 10 m2/l v dvoch vrstváchTema impregnante protettivo per legno

Vodouriediteľný, impregnačný a ochranný náter na drevo s UV filtrom.

Kód výrobku: 0.441

tema-impregnante-prottetivo-per-legno

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Transparentný, alebo pigmentovaný náter na ochranu a dekoráciu dreva. Film je navyše chránený voči útokom plesní a húb. Obsahuje priehľadné farebné pigmenty, ktoré zvýrazňujú kresbu a zvyšujú krásu dreva, vytvárajú odolný štít voči UV žiareniu a zabraňujú poškodeniu a šediveniu dreva. Vyznačuje sa dobrým prienikom do dreva, vysokou pružnosťou, vodu odpudzujúcim účinkom a dobrou priepustnosťou vodnej pary. Neobsahuje latky nebezpečné pre ľudské zdravie, nie je horľavý a nemá nepríjemný zápach. Je určený na ochranu a dekoráciu výrobkov z dreva umiestnené v exteriéri, alebo interiéri napr. obklady, balkóny, obloženie fasád, priečelia, podkrovia atď.
 

Balenie: 0,75 l, 2,5 l     Výdatnosť: cca 4,5-6 m2/l v dvoch vrstváchTema finitura cerata per legno

Vodouriediteľný, vodoodpudivý náter na ochranu drevo so zamatovým vzhľadom.

Kód výrobku: 0.442

tema-finitura-cerata-per-legno

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Transparentný, alebo pigmentovaný náter na báze akrylátovej živice, na ochranu a dekoráciu dreva. Film je chránený voči UV žiarenia, útokom plesní a húb. Vyznačuje sa dobrým prienikom do dreva, vysokou pružnosťou, vodu odpudzujúcim účinkom a dobrou priepustnosťou vodnej pary. Obsahuje priehľadné farebné pigmenty, ktoré zvýrazňujú kresbu dreva, zvyšujú jeho krásu a dodávajú príjemný plný vzhľad. Neobsahuje latky nebezpečné pre ľudské zdravie, nie je horľavý a nemá nepríjemný zápach. Preto je obzvlášť vhodný pre použitie v interiéri, alebo zle vetraných priestoroch. Je určený na ochranu a dekoráciu výrobkov z dreva napr. obklady, balkóny, obloženie fasád, priečelia, podkrovia atď.
 

Balenie: 0,75 l, 2,5 l     Výdatnosť: cca 5-6 m2/l v dvoch vrstváchTema finitura brillante per legno

Lesklý, vodouriediteľný, transparentný ochranný lak na drevo.

Kód výrobku: 0.440

tema-finitura-brilliante-per-legno

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Lesklý, bezfarebný, priehľadný lak, ideálny pre ochranu a dekoráciu dreva. Má vynikajúcu odolnosť proti poveternostným vplyvom a dobrou elasticitou, ktorá umožňuje film sledovať rozmerové zmeny dreva. Neobsahuje latky nebezpečné pre ľudské zdravie, nie je horľavý a nemá nepríjemný zápach. Preto je obzvlášť vhodný pre použitie v interiéri, alebo v nedostatočne vetraných priestoroch. Je určený na ochranu a dekoráciu všetkých drevených konštrukcií umiestnených v interiéri, alebo exteriéri napr. obklady, balkóny, obloženie fasád, priečelia, podkrovia atď.
 

Balenie: 0,75 l, 2,5 l     Výdatnosť: cca 5-6 m2/l v dvoch vrstvách