sanácia a renovácia historických budov


ARD Lime

Minerálna farba na báze haseného vápna.

Kód výrobku: 1.558

ard-lime

valcekstetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

ARD LIME je na báze jemného haseného vápna, syntetického spojiva a prírodných inertných zložiek. Dá sa to považovať za „vybielenie vápnom“ sformulované podľa moderných technologických kritérií. Po zaschnutí sa neotiera, výborne prepúšťa vodné pary a poskytuje vynikajúcu odolnosť voči plesniam a baktériám. Má matný vzhľad, jednoduché použitie, vynikajúcu priedušnosť. Vhodná na dekoráciu a obnovu vápenných náterov budov architektonického záujmu a historických centier.
 

Balenie: 4 kg, 20 kg     Výdatnosť: cca. 6-8 m2/kg v jednej vrstve.Ard Lime Intonachino 0,5 mm

Minerálna omietka na báze haseného vápna.

Kód výrobku: 1.567

ard-lime-intonachino-05-mm

valcek0stetec0striekanie0hladitkospachtla0

Použitie: interiér, exteriér

minerálna omietka na báze odležaného haseného vápna. Určená na konečnú úpravu starej, alebo novej vápennej a vápenno-cementovej omietky. Vhodná je aj na prípravu podkladu pod ARD LIME R, alebo ARD LIME RASATO na nerovnomerné a neestetické minerálne omietky. Vzhľadom k svojmu zloženiu anorganického pôvodu je určená pre reštaurovanie a obnovu historických centier s charakteristickou ochranou, plniacou schopnosťou a maximálnou priepustnosťou vodnej pary.
 

Balenie: 25 kg     Výdatnosť: cca. 0,4-0,8 m2/kg v jednej vrstveArd Lime Intonachino 1 mm

Minerálna omietka na báze haseného vápna.

Kód výrobku: 1.566

ard-lime-intonachino-1-mm

valcek0stetec0striekanie0hladitkospachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Minerálna omietka s rustikálnym efektom na báze odležaného haseného vápna. Určená na konečnú úpravu starej, alebo novej vápennej a vápenno-cementovej omietky. Vzhľadom k svojmu zloženiu anorganického pôvodu je určená pre reštaurovanie a obnovu historických centier s charakteristickou ochranou a maximálnou priepustnosťou vodnej pary.
 

Balenie: 25 kg     Výdatnosť: cca. 0,5 m2/kgIsorest

Silikátový, izolačný a impregnačný náter.

Kód výrobku: 0.076

isorest

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Je určený na impregnovanie omietok v interiéroch a exteriéroch. Správna príprava podkladu je zárukou dobrého estetického vzhľadu, dlhej životnosti a ekonomiky. Minerálne farby nadobudnú ešte väčší význam. Vďaka jedinečnému zloženiu vybraných komponentov spája optimálne fixačné a izolačné vlastnosti schopné pripraviť povrch nových, alebo starších omietok, pod všetky silikátové výrobky pri zachovaní minerálneho charakteru povrchu. Používa sa aj na riedenie silikátových farieb.
 

Balenie: 5 l, 20 l     Výdatnosť: cca. 10-25 m2/l v závislosti od podkladu.Silrest intermedio

Spojovací, plniaci, základný náter pod minerálne farby na organické nátery.

Kód výrobku: 0.095

silrest-intermedio

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: exteriér

Je na báze silikátu, vyvinutý ako špeciálny základný náter pod minerálne výrobkov rady SILREST na vonkajšie omietky už natierané organickým náterom. Použitie tohto výrobku umožňuje vyhnúť sa zložitým a nákladným operáciám na odstránenie predchádzajúcich nie minerálnych farieb z omietok. Vytvára adhézny mostík medzi podkladom a silikátovým náterom pri zachovaní otvorenej kapilárnej siete, potrebnej na prechod vodných pár z vnútra smerom von. Má vynikajúcu plnivosť schopnú zjednotiť štrukturálne rozdiely a absorpciu podkladu. Môže sa tiež pretrieť aj inými druhmi povrchovej úpravy, ako napr. SILIARD atd.
 

Balenie: 16 l     Výdatnosť: cca. 2,6-3,9 m2/l v jednej vrstveSilrest

Silikátová farba

Kód výrobku: 0.559

silrest

valcekstetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: exteriér

Je na báze kremičitanu draselného vo vodnom roztoku. Vyrobená podľa normy VOB/C DIN 18363 2.4.6. Rozpustené kremičitany obsiahnuté vo výrobku po nanesení reagujú s kysličníkom uhličitým zo vzduchu a vzniká koloidný hydratovaný oxid kremičitý s pozoruhodnou fixačnou vlastnosťou oxidu kremičitého prichytenia sa k povrchu. Konsoliduje a reaguje zo soľou vápna z omietky, vytvára kremičitan vápenatý, minerálne soli s chemicko-fyzikálnymi vlastnosťami podobnými materiálu konštrukcie. Má nízke zadržiavanie nečistôt pretože nie je termoplastický. Špeciálne siloxanove prísady robia výrobok hydrofóbny, čo umožňuje odrážať dažďovú vodu pri zachovaní vysokej priepustnosti vodnej pary. Spája estetické a chromatické efekty veľmi podobné starodávnej farbenej omietke, alebo vápenných náterov vďaka čomu je vhodná na reštaurovanie historických budov, alebo objektov značného architektonického zaujmú.
 

Balenie: 16 l     Výdatnosť: cca. 3,5-4 m2/l v dvoch vrstvách.Silrest Fill

Silikátová, plniaca farba

Kód výrobku: 0.569

silrest-fill

valcekstetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: exteriér

Je na báze kremičitanu draselného vo vodnom roztoku. Vyrobená podľa normy VOB/C DIN 18363 2.4.6. Rozpustené kremičitany obsiahnuté vo výrobku po nanesení reagujú s kysličníkom uhličitým zo vzduchu a vzniká koloidný hydratovaný oxid kremičitý s pozoruhodnou fixačnou vlastnosťou oxidu kremičitého prichytenia sa k povrchu. Konsoliduje a reaguje zo soľou vápna z omietky, vytvára kremičitan vápenatý, minerálne soli s chemicko-fyzikálnymi vlastnosťami podobnými materiálu konštrukcie. Spája estetické a chromatické efekty veľmi podobné starodávnej farbenej omietke, alebo vápenných náterov vďaka čomu je vhodná na reštaurovanie historických budov, alebo objektov značného architektonického zaujmú.
 

Balenie: 16 l     Výdatnosť: cca. 4 m2/l v dvoch vrstvách.Silrest intonachino 0,5 mm

Silikátová omietka

Kód výrobku: 1.622

silrest-intonachino-05-mm

valcek0stetec0striekanie0hladitkospachtla0

Použitie: pre interiér a exteriér

Je na silikátovej baze, anorganických pigmentov a minerálov s granulometriou max. 0,5 mm, vyrobená podľa normy VOB/C DIN 18363 2.4.6. Tieto vlastnosti sú veľmi dôležité pri obnovách starých budov z nosnými hrubými stenami. Je zosilnená vláknom čo jej dáva väčšiu mechanickú odolnosť a trvanlivosť ako majú bežné silikátové omietky.
 

Balenie: 25 kg     Výdatnosť: 0,4-0,8 m2/kg v jednej vrstve v závislosti od povrchu podkladu.Silrest intonachino 1 mm

Silikátová omietka

Kód výrobku: 1.627

silrest-intonachino-1-mm

valcek0stetec0striekanie0hladitkospachtla0

Použitie: pre interiér a exteriér

Je na silikátovej báze, anorganických pigmentov a minerálov s granulometriou max. 1 mm, vyrobená podľa normy VOB/C DIN 18363 2.4.6. Tieto vlastnosti sú veľmi dôležité pri obnovách starých budov z nosnými hrubými stenami.
 

Balenie: 25 kg     Výdatnosť: 0,5 m2/kg v závislosti od povrchu podkladu.Silrest intonachino 1,2 mm

Silikátová omietka hladená

Kód výrobku: 1.629

silrest-intonachino-12-mm

valcek0stetec0striekanie0hladitkospachtla0

Použitie: pre interiér a exteriér

Je na silikátovej báze, anorganických pigmentov a minerálov s granulometriou max. 1,2 mm, vyrobená podľa normy VOB/C DIN 18363 2.4.6. Tieto vlastnosti sú veľmi dôležité pri obnovách starých budov z nosnými hrubými stenami. Má vysokú odolnosť voči atmosférickým vplyvom a vzhľad obdobný ako tradičné omietky.
 

Balenie: 25 kg     Výdatnosť: 0,4 m2/kg v závislosti od povrchu podkladu.Creatíve velature

Dekoratívny, siloxanový náter s antickým vzhľadom.

Kód výrobku: 0.555

creative-velature

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Špeciálny vodouriediteľný dekoratívny náter s antickým vzhľadom. Ponúka originálny, estetický príjemný efekt, umožňujúci prispôsobenie a zindividualizovanie obytného priestoru pri zachovaní si vlastného vkusu a osobnosti. Je určený nielen pre interiérový dizajn, ale aj pre ochranu a dekoráciu vonkajších stien budov architektonického záujmu. Má výbornú odolnosť voči plesniam a riasam, dokonale umývateľný povrch, nežltne, odpudzuje prach a dlho si zachová čistotu. V budúcnosti je pretierateľný akoukoľvek vodouriediteľnou farbou.
 

Balenie: 1 l, 2,5 l     Výdatnosť: cca 20-25 m2/lSiliard Primer W

Impregnačný, vodoodpudivý, siloxanový impregnačný náter

Kód výrobku: 0.077

siliard-primer-w

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Impregnačný, základný náter pre vonkajšie povrchy na báze špeciálnej akrylátovej živice a polysiloxanu v emulzii. Zabraňuje absorpcii podkladu, zjednocuje povrch a zlepšuje estetický vzhľad vrchnej farby. Siloxanová zložka dodáva výrobku vodoodpudivosť a výrazne znižuje nasiakavosť minerálnych povrchov. Je vhodný na nekriedové povrchy stien, ako základný náter pre sériu SILIARD pri ochrane a dekorácií historických fasád s veľmi nízkym odporom voči difúzii vodnej pary, alebo ak chceme znížiť absorpciu vody do podkladu v relatívne absorpčných cykloch, ako sú silikátové náterové hmoty a omietky.
 

Balenie: 20 l,     Výdatnosť: cca. 5 m2/lSiliard Primer

Impregnačný, vodoodpudivý, siloxanový náter na konsolidáciu povrchu omietky.

Kód výrobku: 0.082

siliard-primer

valcek0stetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Impregnačný základný náter na báze špeciálnej akrylátovej živice a polysiloxanu v roztoku. Má vysokú spevňujúcu schopnosť, znižuje absorpciu podkladu, zjednocuje povrch a zlepšuje estetický vzhľad povrchovej úpravy. Siloxanová zložka dodáva výrobku vodoodpudivosť a výrazne znižuje nasiakavosť minerálnych povrchov. Je vhodný pre použitie na akýkoľvek typ povrchov stien, ako základný náter pod vodouriediteľné farby a omietky. Použitie tohto výrobku je obzvlášť vhodné pod hydrofóbne náterové systémy, ako sú výrobky série SILIARD, alebo ak chceme znížiť absorpciu vody do podkladu v relatívne absorpčných cykloch, ako sú silikátové náterové hmoty a omietky.
 

Balenie: 20 l,     Výdatnosť: cca. 4-5 m2/lSiliard Paint

Siloxanová farba odolná voči riasam pre exteriér.

Kód výrobku: 0.516

siliard-paint

valcekstetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: exteriér

Farba je vyrobená inovatívnou technológiou zloženia nanočastíc a silikónového spojiva vo vodnej disperzii. To dodáva výrobku vysokú priepustnosť pre vodné pary spolu s dobrou hydrofobizáciu a nízkou absorpciou vody. Netvorí film, ale vytvára matný, porézny a priedušný povrch, ktorý perfektne drží na minerálnych povrchoch a starých minerálnych, alebo syntetických náteroch. Má vynikajúcu odolnosť voči poveternostným vplyvom, slabé zadržiavanie nečistoty a je odolný proti tvorbe mikroorganizmov, ako sú plesne a riasy. Pre tieto vlastnosti je špeciálne vhodný pre ochranu a dekoráciu historických fasád, vonkajších omietok, sanačných omietok a poréznych materiálov všeobecne, ktoré vyžadujú vysokú ochranu a najnižší odpor priepustnosti vodných pár.
 

Balenie: 15 l     Výdatnosť: 6 m2/l v dvoch vrstváchSiliard Fill

Siloxanová plniaca farba odolná riasam pre exteriér.

Kód výrobku: 0.552

siliard-fill

valcekstetecstriekanie0hladitko0spachtla0

Použitie: exteriér

Farba je vyrobená inovatívnou technológiou zloženia nanočastíc a silikónového spojiva vo vodnej disperzii. To dodáva výrobku vysokú priepustnosť pre vodné pary spolu s dobrou hydrofobizáciu a nízkou absorpciou vody. Netvorí film, ale vytvára plniaci, porézny a priedušný matný povlak, ktorý dokonale priľne na minerálne povrchy a predošlé staré minerálne alebo syntetické farby. Má vynikajúcu odolnosť voči poveternostným vplyvom, slabé zadržiavanie nečistoty a je odolný proti tvorbe mikroorganizmov, ako sú plesne a riasy. Pre tieto vlastnosti je špeciálne vhodný pre ochranu a dekoráciu historických fasád, vonkajších omietok, sanačných omietok a poréznych materiálov všeobecne, ktoré vyžadujú vysokú ochranu a najnižší odpor priepustnosti vodných pár.
 

Balenie: 15 l     Výdatnosť: 5 m2/l v dvoch vrstváchSiliard intonachino 1 mm

Siloxanová omietka odolná riasam, machom a plesniam

Kód výrobku: 1.641

siliard-intonachino-1-mm

valcek0stetec0striekanie0hladitkospachtla0

Použitie: pre exteriér

Omietka je vyrobená podľa najmodernejšej technológie na základe silikónového spojiva vo vodnej disperzii, veľmi malinkých častíc, vybraných pigmentov a minerálov maximálnej veľkosti 1 mm. Je vhodná na ochranu a dekoráciu historických fasád, vonkajších omietok, sanačných omietok a poréznych materiálov, ktoré vyžadujú vysokú ochranu a najnižší odpor priepustnosti vodných pár.
 

Balenie: 25 kg     Výdatnosť: 0,55 m2/kg v závislosti od povrchu podkladu.Creative ard Lime R

Lesklá, vápenná stierka so starovekým efektom (benátsky štuk).

Kód výrobku: 1.557

creative-ard-lime-r

valcek0stetec0striekanie0hladitkospachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Minerálna stierka na základe dlho odstáteho haseného vápna, ktoré umožňuje na povrchu získanie vysokého stupňa lesku. Zrealizované konečné efekty sú elegantné, prestížne, zušľachťujú prostredie a vytvárajú príjemnú útulnú atmosféru. Má menistý vzhľad s kontrastom lesklosti, ako antický benátsky štuk. Ľahko sa nanáša, má výbornú priepustnosť vodnej pary, dobre odoláva baktériám a plesniam. Je určená na všetky tradičné vápennocementové omietky, sadrové povrchy, alebo ich ekvivalent v interiéri a exteriéri. Vhodná na dekoráciu stien budov z architektonickým záujmom a na reštaurovanie historických budov.
 

Balenie: 5kg, 24 kg     Výdatnosť: cca 2 m2/kg v jednej vrstve. Creative ard Lime rasato

Dekoratívna minerálna omietka s mramorovým efektom.

Kód výrobku: 1.565

creative-ard-lime-rasato

valcek0stetec0striekanie0hladitkospachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Minerálna omietka vyrobená z prírodných zložiek a upraveného haseného vápna. Podľa spôsobu realizácie sa dá dosiahnuť matné, alebo pololesklé zakončenie. Je určená na hladké omietky každého typu, ako ochranná, povrchová úprava s efektom mramoru. Môže byť čiastočne vyhladená s nerezovým hladidlom čím sa dosiahne kompaktný povrch s príjemným vzhľadom, čiastočná odolnosť voči vode a poveternostným vplyvom pri zachovaní vynikajúcej priepustnosti vodnej pary. Používa sa aj ako základná vyrovnávajúca vrstva pod ARD LIME R.
 

Balenie: 5kg, 25 kg     Výdatnosť: cca 0,8 m2/kg v jednej vrstve Tranertínus

Vápenná stierka napodobňujúca efekt charakteristický pre mramorový travertín.

Kód výrobku: 017

travertinus

valcek0stetec0striekanie0hladitkospachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Je stierka na báze vápna a minerálnych prísad s ľahko otvorenou štruktúrou podobnou, ako prírodný mramorový travertín používaný postáročia vo vilách a palácoch v Ríme. Vyrába sa v dvoch verziách. V prášku prevedenie F -jemné a M -stredné, ktorý sa rozrába vodou, alebo v homogénnej paste pripravenej na použitie. Môže byť ponechaný v prírodnom prevedení, alebo pretrený s Velé pre dosiahnutie vlastných tónov a efektov. Adicolor navrhol dnešný typický efekt tradičného mramoru, prepracovaním starých receptúr s modernou technológiou a materiálov prvotriednej kvality. Prírodné zložky zaručujú výbornú odolnosť voči vlhkosti a pliesňam. Natretím s Velé si zachováva paropriepustnosť a nadobúda vodoodpudivosť.
 

Balenie: 5 l, 15 l pasta / 18 kg v prášku     Výdatnosť: v paste 0,6 - 0,9 m2/l, v prašku F- 0,8-1,2 m2/kg / M- 0.4-0.6 m2/kgOld fashion

Dekoratívna textúrovaná omietka hladká, alebo ryhovaná.

Kód výrobku: 012

old-fashion

valcek0stetec0striekanie0hladitkospachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Je špeciálne navrhnutá dekoratívna omietka na realizáciu replík atraktívnych starodávnych štruktúr, ktoré dodávajú príjemnú a štýlovú atmosféru. Vyrába sa v dvoch prevedeniach classic "hldká" a corkstone "ryhovaná". Podľa použitých nástrojov a postupov je možné dosiahnuť rustikálne efekty antického vzhľadu, alebo vytvárať atraktívne vzory inšpirované prírodou a vlastnou fantáziou. Omietka je navrhnutá tak, aby sa ľahko nanášala. Nanáša sa prevažne v bielej farbe s následným pretrením priehľadným farebným náterom ako je Velé, Velé Silver & Gold, Sogni SK, Shadé, čo umožňuje prispôsobiť plochy požadovaným farebným efektom.
 

Balenie: classic 4 l, 14 l, corkstone 14 l     Výdatnosť: 1,5 -2,2 m2 /l podľa efektuArd rep

Vodoodpudivý, ochranný, polysiloxanový, bezfarebný ochranný náter /hydrofóbny/.

Kód výrobku: 0.910

ard-rep

valcek0stetecstriekaniehladitko0spachtla0

Použitie: exteriér

Ochranný, hydrofóbny náter na baze polysiloxanovej živice odolný poveternostným vplyvom. Vzhľadom k svojím vlastnostiam je vhodný na vynikajúcu hydrofóbnu úpravu vertikálnych povrchov napr. betónu, omietky, tehly, drevo-cementové, alebo vlákno-cementové panely, kameň a všeobecne všetky savé materiály. Voda nepreniká dnu a vodná para uniká von to vytvára podmienky pre dokonalé suché konštrukcie. Nedovolí prenikaniu vody do konštrukcie materiálu a tak zabraňuje vzniku nevzhľadných belavých škvŕn spôsobených rozpustenou soľou vo vode a postupnému zvetrávaniu konštrukcie materiálu v dôsledku striedania mrazu a tepla. Nemení pôvodný originálny vzhľad nespôsobuje zmeny vo farbe a lesku.
 

Balenie: 5 l, 20 l     Výdatnosť: 0,7 - 5 m2/l v závislosti od druhu podkladu.Surface clear preserving opaco

Ochranný, transparentný akrylátový náter matný.

Kód výrobku: 0.430

surface-clear-preserving-opaco

valcek0stetecstriekaniehladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Je na báze akrylátových polymérov a vybraných matných prísad, ktoré po odparení riedidla vytvoria originálny bezfarebný, priesvitný a rovnomerne matný film, ktorý má vynikajúcu priľnavosť, pružnosť a výbornú odolnosť voči chemickým a atmosférickým vplyvom. Je odolný voči UV žiareniu bez zožltnutia. Film dodáva povrchu vodotesnosť a zároveň umožňuje prepúšťanie vodnej pary a je reverzný, môže byť odstránený riedidlom ARD 0.976.0040. Je navrhnutý tak aby prispel k riešeniu ochrany pred hroziacim problémom poškodenia umeleckého dedičstva spôsobeného znečistenou atmosférou. Je vhodný na ochranu všetkých výrobkov z mramoru a malo porézneho kameňa, ktorým chceme zachovať originálny vzhľad a štruktúru.
 

Balenie: 1 l, 5 l     Výdatnosť: cca. 7-8 m2/l v dvoch vrstvách.Surface clear preserving lucido

Ochranný, transparentný akrylátový náter lesklý.

Kód výrobku: 0.430

surface-clear-preserving-lucido

valcek0stetecstriekaniehladitko0spachtla0

Použitie: interiér, exteriér

Je na báze akrylátových polymérov, ktoré po odparení riedidla vytvoria originálny bezfarebný, priesvitný film, ktorý má vynikajúcu priľnavosť, pružnosť a výbornú odolnosť voči chemickým a atmosférickým vplyvom. Je odolný voči UV žiareniu bez zožltnutia. Film dodáva povrchu vodotesnosť a zároveň umožňuje prepúšťanie vodnej pary a je reverzný, môže byť odstránený riedidlom ARD 0.976.0040. Je navrhnutý tak aby prispel k riešeniu ochrany pred hroziacim problémom poškodenia umeleckého dedičstva spôsobeného znečistenou atmosférou. Je vhodný na ochranu všetkých výrobkov z mramoru a malo porézneho kameňa, ktorým chceme zachovať originálny vzhľad a štruktúru.
 

Balenie: 1 l, 5 l     Výdatnosť: cca. 7-8 m2/l v dvoch vrstvách.